Gemeentehuis Wolffaertshof
Het gemeentehuis bestaat uit twee gebouwen. Het oudste deel, het Wolffaertshof, werd waarschijnlijk gebouwd in de 15de eeuw. Het werd gebouwd voor Heynric Van Regemorter Wouterszoon, een rijk man die in de streek uitgestrekte eigendommen bezat. In 1559 kwam het huis in het bezit van Jacob Wolffaert, aalmoezenier van de stad Antwerpen, naar wie het huis voortaan zou genoemd worden. Nadien zouden een aantal rijke families het Wolffaertshof bewonen tot het in 1687 gehuurd werd door E.H. Van Horen, pastoor van Aartselaar. Tot 1950 zou het Wolffaertshof als pastorij dienst doen.
In 1728 kwam het huis in het bezit van de tiendenheffers van Aartselaar, de kerkelijke overheid. Tijdens de Franse Revolutie werden alle kerkelijke bezittingen door de Franse bezetter aangeslagen en openbaar verkocht. De nieuwe eigenaar, Bernard Fiocco, verkocht het Wolffaertshof in 1819 aan de gemeente, onder de voorwaarde dat het zijn functie als pastorij zou behouden.
In 1944 ontplofte een V-bom in de tuin van het Wolffaertshof, dat hierdoor onbewoonbaar werd. Om het tegen afbraak te beschermen liet de toenmalige pastoor de woning erkennen als beschermd monument. In 1950 besliste het gemeentebestuur om het huis af te breken en het vervolgens met dezelfde stenen en volgens de originele plannen weer op te bouwen. Meteen zou het gebouw een nieuwe bestemming krijgen als gemeentehuis van Aartselaar.
Door de forse bevolkingsaangroei was het gemeentehuis 20 jaar later al te klein geworden. Toen werd beslist om naast het Wolffaertshof een nieuw gebouw op te trekken voor de administratieve diensten van de gemeente.
Ondertussen heeft het interieur van het gemeentehuis in 2006 een grondige opknapbeurt gekregen.
Ook de buitenzijde van het gemeentehuis steekt in een nieuw kleedje. Aan de achterzijde is nu een parking voorzien voor 6 wagens waarvan 1 voorbehouden is voor gehandicapten.
De voorzijde kreeg een volledig nieuwe oprijlaan voor ceremoniewagens. Er kwam nieuwe beplanting en verlichting en er staan nu ook enkele zitbanken waar voorbijgangers even van het zonnetje kunnen genieten. Tot slot is er ook een fietsenstalling voorzien aan de voorzijde van het gebouw.